ČEŠI PRO BALI – Potravinová pomoc obyvatelům Bali v důsledku COVID-19 krize

🇨🇿💚🇲🇨

Důsledky COVID-19 krize na Bali
Zdravotní stránku krize zvládá Bali velmi dobře, pandemie se mu díky bohům 🙏🏻 vyhýbá. Horší je to s místní ekonomikou, která je závislá z 80% na turistickém ruchu. Ten kvůli opatřením souvisejícím s COVID-19 ustal. Proto jsou nyní tisíce obyvatel ostrova bez práce a finančních prostředků.

Potravinová pomoc zeleně
Pod záštitou ambasády České Republiky a v koordinaci s honorárním konzulem ČR na Bali a rodilým balinézanem panem Gusde jsme vytipovali místa a zvolili způsob efektivní potravinové pomoci, těm kteří tuto pomoc nejvíce potřebují. Do projektu se postupně zapojují i další čeští krajané dlouhodobě žijících na Bali. Spontánní krajanská solidarita dala i název projektu Češi pro Bali.

Jelikož je Green-Books.org (Yayasan Green Books Indonesia) nezisková organizace zaměřená na environmentální osvětu, snažíme se tuto potravinovou pomoc pojmout co nejzeleněji – bez jednorázových plastů, bez palmového oleje a pokud možno i vegetariánsky. 

Ti, kteří naši pomoc využijí, budou mít navíc k dispozici prostor na mytí rukou/dezinfekční prostředek na ruce, pratelné textilní roušky a pitnou vodu (pokud si přinesou vlastní lahev). Dále chceme komunikovat témata související s COVID-19, finanční gramotností a v neposlední řadě s ekologií. 

Fotodokumentci z projektu si můžete prohlédnout na Instagramu.

Jak se můžete zapojit
Každý rok navštíví Bali tisíce Čechů, kteří si ostrov velmi oblíbili. Věříme, že mnozí z nich se k iniciativě přidají a oplatí Balijcům každodenní pohostinnost a tisíce úsměvů, které si pamatuji ze své dovolené.

Pokud milujete Bali, pomozte lidem, kteří to potřebují, kliknutím na tlačítko Donate. Vyberte možnost platby PayPal nebo kreditní kartou (částka se připíše sem na stránku automaticky).

Další varianta platby je bankovní převod na transparentni účet Green-Books.org 2700524883/2010 a do poznámky uveďte BALI (částku připíšeme manuálně).

A jak se vyrovnáváme s koronou my?
V Green-Books.org jsme reagovali na dočasné uzavření škol novým programem “Eco-Activity untuk Keluarga” (Eko aktivity pro rodiny). Školní výukové programy zaměřené na ochranu biodiverzity, odpadové hospodářství a změny klimatu adaptujeme tak, aby je mohli v rámci jednotlivých eko aktivit využívat rodiče doma. Některé jsme připravili i pro naše zahraniční podporovatele v angličtině. Více informací zde. 

🇬🇧
Czechs providing eco-friendly food to the people of Bali during COVID-19 crisis. No single use plastic. Healthy ingredients.

$2103 raised of $10000 goal
Start your personal fundraiser
You’re the best!
Thanks for supporting Green-Books.org
USD
PayPal Credit card
Or bank wire transfer (USD, EUR, CZK, IDR)