10 dollars for each year – Janas 31st b’day

Fundraiser
Jana Petrmanová
Goal amount
USD 310

Czech (English below)
Věk je jenom číslo, říká se. A já nemohu než jen souhlasit. Letos ale toto rostoucí číslo může pomoci. Za každý rok 10 dolarů. Za 31 let mého života = 310 dolarů. To je částka, kterou bych si moc přála vybrat ke svým narozeninám. Největší radost, kterou mi můžete udělat je to, že mi pomůžete tuto částku vybrat.
Ta potom poputuje organizaci Green-Books.org, kterou před lety založil můj kamarád Petr Hindrich. Misí organizace je vzdělávat indonézské děti o přírodních systémech, které umožňují život na Zemi a inspirovat je k udržitelnému životu. Vizí je podpořit rozvoj eko-vzdělávacích center po celém světě tím, že každému dítěti umožníme stát se lídrem v hnutí směrem k ochraně přírodního prostředí.
Pojďte tuto krásnou misi podpořit se mnou. Každý dolar se počítá.
Moc děkuji, vaše Janča

*******************************************

English:
Age is just a number, they say. And I can’t agree more. However this year raising number of my age can actually help. 10 dollars for every year. For 31 years of my life = 310 dollars. This is amount of money I would love to raise for my bday. Im very glad for everyone that will help me to achieve this amount.
That amount will go then to Green-books.org, organization that founded years ago my friend Petr Hindrich. The mission is to educate Indonesian children about natural systems that makes life on Earth possible and inspire them to live sustainably. Vision is to fuel the development of thousands of Eco-Education centers around the world, by empowering every single child to become a leader in the movement towards protecting the natural environment.
Please help me to support this beautiful mission. Every dollar counts.
Thank you so much, yours Jana
0 Day remaining
$205 raised of $310 goal
Start your personal fundraiser
You’re the best!
Thanks for supporting Green-Books.org
USD
PayPal Credit card
Or bank wire transfer (USD, EUR, CZK, IDR)